قفل‌ هوشمند نسل جدیدتر دستگیره‌های مکانیکی هستند که توانسته‌اند آپشن‌های بسیار مفیدی در اختیار کاربران قرار دهند و علاوه بر کاربرد قفل‌های مکانیکی مزیت‌های امنیتی و کنترلی بیشتری به کاربران ارائه می‌کنند. یکی از مهم‌ترین برتری‌های قفل هوشمند نسبت به قفل معمولی نوع دسترسی‌های آن برای باز کردن درب است.

همان‌طور که می‌دانید برای باز کردن قفل‌های مکانیکی نیاز به کلید دارید که به دنبال آن، مسئله حمل این کلیدها و احتمال گم کردن آن‌ها همواره ذهنتان را درگیر می‌کند. در مقابل یک قفل هوشمند تنها با استفاده از رمز، اثر انگشت و یک کارت ساده RFID به راحتی باز می‌شود. آیتم زیبایی شناختی و القای حس مدرنیته به افراد دلیل دیگری برای خرید یک قفل دیجیتال نسبت به یک قفل معمولی به حساب می‌آید. با ما همراه باشید تا در این مقاله به بیان سایر مزایای قفل‌های هوشمند بپردازیم.

قفل هوشمند

قفل هوشمند با امنیتی بیشتر

چرا قفل‌ هوشمند امنیت بالاتری نسبت به قفل معمولی برای کاربران فراهم می‌کند. این سوالی است که پاسخش ضرورت خرید قفل‌های هوشمند را روشن می‌کند. داشتن آلارم های بحرانی_امنیتی، قابلیتی است که امنیت قفل‌های هوشمند را دو چندان می‌کند. آلارم ضد سرقت یکی از آلارم‌های مهم در قفل های هوشمند است که اجازه به زور بازکردن قفل را با به صدا در آوردن آژیر به سارقین نمی‌دهد. آلارم دیگر هشدار ضد حریق است که با سنسور تشخیص حرارت بالا به صدا در می‌‌‌آید و به کاربر اجازه اقدام به موقع را می‌دهد.

با ورود چند باره اشتباه رمز صدای آژیر بلند می‌شود و تا زمانی که کاربر اصلی با یکی از دسترسی‌ها وارد عمل نشود، آژیر قطع نخواهد شد. این دسترسی می‌تواند اپلیکیشن قفل که روی گوشی هوشمند کاربر ادمین نصب شده است باشد. خوب است بدانید کلیه آلارم‌های ذکر شده از طریق این اپلیکیشن کاربر را مطلق می‌نماید و کارکرد آن از طریق اینترنت است.

قفل دیجیتال

آسایش بیشتر با قفل هوشمند

به طور کلی قفل‌های هوشمند به دلیل نوع دسترسی‌هایشان آسایش بیشتری برای باز کردن درب به کاربران می‌دهند. فرض کنید دستتان پر باشد و بخواهید درب را باز کنید دیگر جستجوی کلید واقعاً سخت است. اما باز کردن درب با یک رمز ساده و از آن بهتر اثر انگشت عالی به نظر می‌رسد.

در کنار این‌ها برخی از قفل‌های هوشمند دارای قفل اتوماتیک است که با بستن درب پس از چند ثانیه به طور خودکار قفل می‌شود. این آپشن برای بسیاری از افراد که پس از خارج شدن از منزل و یا محل کار به دلیل مشغله فکردی یادشان می‌رود که در را قفل کرده‌اند یا خیر بسیار کاربردی است. در قفل‌های هوشمند سری P برند روک، قفل اتوماتیک دارای قابلیت زمانبندی است.

قفل هوشمند روک

گزارش‌گیری از قفل‌های هوشمند

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌هایی که یک قفل هوشمند برای افراد فراهم می‌کند آپشن گزارش‌گیری (LOG) است. خیلی از کارفرمایان برای ثبت ورود و خروج کارمندان و اعمال محدودیت زمانی روی دسترسی‌های آنان اقدام به خرید قفل هوشمند می‌کنند. البته اگر از قفل‌های سری P برند روک استفاده نمایید بدون نیاز به هیچ‌گونه تجهیزات اضافی و با حداقل هزینه به راحتی می‌توانید از امکان گزارش‌گیری استفاده نمایید.

همچنین مجتمع مسکونی را در نظر بگیرید که برای استفاده ساکنین از امکانات واقع در مشاعات نیاز به اعمال محدودیت زمانی روی دسترسی‌ها را دارد تا در روند استفاده از امکاناتی مثل روف گاردن و یا استخر، واحدها دچار تداخل زمانی نشوند.

استفاده از ریموت و آیفون

وقتی به مطب می‌روید معمولاً منشی بیشتر اوقات مشغول مراجعین است و با به صدا در آمدن زنگ درب و ورود مراجع جدید نمی‌تواند کار آنان را مدام رها کند و از جایش بلند شود تا در را باز کند. برای حل این مشکل در کنار قفل‌های هوشمند یک ریموت قرار دارد که یا مثل قفل‌های سری P برند روک از ابتدا این ریموت در کنار قفل وجود دارد و یا در قفل‌های دیگر برندها با اضافه کردن قطعاتی به قفل، می‌توانید ریموت داشته باشید. البته هزینه حدودی 200 دلار به قیمت تمام شده قفل اضافه می‌کند.

از دیگر مزایای قفل‌های سری P برند روک اتصال خودکار به آیفون است که به راحتی می‌توانید درب را از طریق آن باز نمایید. در مورد سایر برندها باز هم مانند آپشن ریموت افزودن این قابلیت مستلزم هزینه است.

قفل دیجیتال روک

منبع تغذیه قفل‌های هوشمند

معمولاً دو نوع متداول منبع تغذیه در اکثر قفل‌های هوشمند موجود است، یکی از آن‌ها باتری‌های قلمی استاندارد AA است و دیگری باتری‌های قابل شارژ لیتومی هستند که دیگر نیازی به خرید مجدد باتری در این نوع از منبع تغذیه نخواهید داشت. منبع تغذیه اضطراری از دیگر آپشن‌های قفل‌های هوشمند است که آن هم معمولاً در دو نوع باتری کتابی 9 ولتی و پاوربانکی است که برای زمان‌هایی است که به هر دلیلی به آلارم اتمام باتری توجه نکرده‌اید و می‌توانید به طور موقت باتری را شارژ نمایید.

مشتریان عزیز می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر از قفل‌های هوشمند روک ما را در اینستاگرام همراهی کنید.