قفل دیجیتال کارتی محصولی است که با نام‌های مختلفی در بازار شناخته می‌شود که یکی از انواع  روش‌های نام‌گذاری با استفاده از دسترسی‌هایی است که به کاربران به جای کلید داده می‌شود. چرا که به طور کلی قفل دیجیتال به منظور رفع نواقص امنیتی دستگیره‌های معمولی و یا همان مکانیکی وارد ایران شده است که یکی از این مشکلات مربوط به استفاده از کلید مکانیکی است. قفل‌هایی که دسترسی کارت را دارند به قفل کارتی شناخته می‌شوند که البته انواع مختلف کارت جهت استفاده افراد را ساپورت می‌کنند. در این مقاله علاوه بر آشنایی با انواع مختلف کارت‌های قفل هوشمند با آپشن‌های این محصول آشنا می‌شوید. پس تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

قفل روک p231

دسترسی‌های قفل دیجیتال کارتی

دلیل اصلی دسترسی‌های جایگزین کلید مکانیکی که در قفل دیجیتال کارتی وجود دارد در واقع رهایی از مشکلات احتمالی است که کلیدها برایتان به وجود می‌آورند. یکی از مشکلات رایج مربوط به کلیدهای مکانیکی گم شدن آن‌هاست که حتی اگر یکی از اعضای خانواده کلید خود را گم کند مجبور به تعویض مغزی قفل می‌شوید و می‌بایست از نو برای همه افراد چه در محل کار و چه در منزل کلید جدید کپی کنید که کمی زمان‌بر است.

دسترسی‌های جایگزین کلید در قفل دیجیتال کارتی شامل کارت، رمز و اثر انگشت می‌شوند که در صورت فراموش کردن رمز و یا گم کردن کارت و یا در صورتی که در محل کار یکی از کارمندان برود به راحتی تنها با دسترسی ادمین و با فشردن یک دکمه می‌توانید کلیه دسترسی‌ها را از اول تعریف کنید تا دسترسی‌های قبلی به طور خودکار غیر فعال شوند.

در مورد دسترسی کارت خوب است بدانید که قفل‌های دیجیتال کارت‌های مختلفی را ساپورت می‌کنند که شامل کارت‌های بزرگ (مثل کارت‌های شتاب بانکی)، key tag (جاسوئیچی مانند) و اسمارت کارت (که کارت‌های مربعی با ابعاد 2 سانتی و پشت برچسب‌دار مخصوص گوشی همراه) می‌باشند.

دو راه حلی که قفل‌های برند روک برای ورود امن‌تر شما عزیزان در نظر گرفته است یکی تعریف دسترسی دوبل امنیتی است که شرط هم‌زمانی ورود دو دسترسی را برای باز کردن قفل می‌گذارید و دیگری تابع خیالی جهت ورود رمز است که می‌توانید تعدادی کاراکتر عددی فیک قبل و یا بعد از رمز اصلی وارد نمایید تا دیگران به آن پی نبرند.

قفل کارتی rook

کنترل از راه دور قفل کارتی روک

برخی از قفل‌های کارتی اپلیکیشن دارند و از طریق فرکانس‌های مختلفی از جمله وای فای به اینترنت متصل می‌شوند. قفل‌های دیجیتال سری P برند روک که به‌عنوان قفل‌هایی فول آپشن، دسترسی کارت را هم دارند از دسته قفل‌های هوشمندی هستند که آپشن باز کردن درب از راه دور را دارند. علاوه بر این قفل‌های روک دارای چشمی دیجیتال آنلاین نیز هستند که با لمس آیکون زنگ روی قفل توسط کسی که پشت درب است در لحظه تصویر وی روی اپلیکیشن نمایان می‌شود و می‌توانید از هر جایی که گوشی همراهتان به اینترنت متصل می‌شود هم‌زمان هم شخص پشت درب را ببینید و هم در را برایش باز کنید.

گزارش‌گیری قفل دیجیتال کارتی

گزارش‌گیری قابلیتی است که در اکثر برندهای قفل کارتی یا رمزی به شکل آپشنال وجود دارد اما در مدل‌های P221 ،P231 ،P241 و P251 روک این آپشن جزء خود قفل است و نیازی به هزینه کرد اضافی برای بهره مندی از آن را نخواهید داشت. بیایید ببینیم گزارش‌گیری یا همان log در قفل دیجیتال چیست و چه فایده‌ای دارد. این آپشن به شما قابلیت ثبت آمار ورود و خروج و اعمال محدودیت زمانی روی دسترسی کاربران عادی را می‌دهد به طوری که خارج از بازه زمانی تعریف شده دسترسی افراد غیر فعال می‌شود.

قفل دیجیتال روک p241

قفل دیجیتال کارتی ضد سرقت

ضد سرقت بودن قفل‌ دیجیتال روک به دلایل متعددی است که به‌عنوان قفل‌هایی با دسترسی فول آپشن و از جمله کارت به شرح آن‌ها می‌پردازیم. یکی از مهم‌ترین دلیل ضد سرقت بودن قفل‌های برند روک قابلیت سوار شدن آن‌ها بر روی مغزی‌هایی با زبانه هوک است که از باز شدن درب توسط دیلم جلوگیری می‌کند؛ همان‌طور که می‌دانید دیلم انداختن یکی از اصلی‌ترین راه‌های سارقین برای باز کردن درب می‌باشد.

دلیل بعدی قابلیت سیستم ضد شوک است که مانع از به‌وجود آوردن اختلال عمدی در کارکرد مدار قفل می‌شود. آلارم ضد سرقت نیز در دو جا به صدا در می‌آید یکی در زمان ورود چند باره رمز اشتباه جهت جلوگیری از ورود با رمز حدسی و دیگری در زمان اعمال هر گونه فشار به قفل.

قفل دیجیتال روک

اتصال به ریموت و آیفون تصویری قفل روک

مزیت قفل‌های دیجیتال فول آپشن روک که دسترسی کارت هم دارند در این است که قابلیت‌هایی مثل اتصال به ریموت، آیفون تصویری و خانه هوشمند در سری P این محصول بدون نیاز به اختصاص هزینه مازاد بر قیمت تمام شده قفل دیجیتال کارتی برای شما فراهم شده است. ریموت آپشنی است امکان باز کردن درب تا شعاع 20 متری قفل محل نصب قفل را به شما می‌دهد و بیشتر برای منشیان دفاتر کارایی دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از قفل‌های روک می توانید پیج اینستاگرام ما را دنبال نمایید.