دستگیره الکترونیکی محصولی است که جهت برطرف نمودن ضعف‌های دستگیره مکانیکی یا همان معمولی به بازار ایران وارد شده است. این محصول با نام‌های دیگری همچون قفل دیجیتال و دستگیره دیجیتال نیز در بازار شناخته می‌شود و به‌عنوان یک کالای وارداتی با برندهای مختلفی عرضه می‌شود که یکی از آپشن دارترین مدل‌های آن برند روک است. برند روک در دو سری H و P موجود است که به طور کلی قابلیت‌های مدل‌های سری P بیشتر از سری H می‌باشند. در این مقاله به بررسی ویژگی‌های دستگیره الکترونیکی ( electronic door handle ) می‌پردازیم و برخی از مدل‌های قفل روک را معرفی می‌کنیم.

دستگیره دیجیتال

دسترسی‌های جایگزین کلید مکانیکی در قفل دیجیتال

دستگیره الکترونیکی دستگیره‌های جایگزین کلید مکانیکی را برای باز کردن درب در اختیارتان قرار می‌دهد تا دیگر مشکلات حمل این کلیدها را نداشته باشید. به علاوه گم شدن کلیدهای مکانیکی در دستگیره‌های معمولی واقعاً مصیبت است چرا که می‌بایست کل مغزی تعویض شود و برای تمامی کاربران از اول کلید کپی ساخته شود. در مقابل اگر یکی از دسترسی‌ها در دستگیره الکترونیکی گم و یا فراموش شود به راحتی توسط دسترسی ادمین آن‌ها را دوباره تعریف می‌کنید و دسترسی‌های قبلی به طور خودکار حذف می‌شوند.

همچنین کپی کردن دسترسی‌های دستگیره الکترونیکی به راحتی کلید مکانیکی نیست و در بیشتر مواقع غیر ممکن است. به طور مثال احتمال کپی دسترسی اثر انگشتی به‌عنوان نوع بیومتریک تشخیص هویت چون برای هر شخص منحصر به‌فرد است، تقریباً صفر می‌باشد. همچنین برای امنیت بیشتر ورود در دستگیره‌های الکترونیکی از آپشن دسترسی دوبل امنیتی می‌توانید استفاده نمایید.

مثلاً برای باز کردن درب از دو دسترسی هم‌زمان کارت و رمز استفاده کنید. در کنار این‌ها آپشن تابع خیالی ورود رمز مانع از حدس رمز اصلی توسط دیگران می‌شود چرا که می‌توانید تعداد رقم قبل و یا بعد از رمز اصلی وارد نمایید.

دستگیره الکترونیکی روک

دستگیره تمام اتوماتیک روک

انواع دستگیره‌های الکترونیکی شامل اهرمی، فشاری_کششی (خلبانی) و تمام اتوماتیک می‌شود که دستگیره الکترونیکی تمام اتوماتیک به‌عنوان جدیدترین نوع تکنولوژی طراحی دستگیره است؛ کارکرد این نوع دستگیره به گونه‌ای است که پس از استفاده از انواع دسترسی‌ها بدون نیاز به هول دادن دستگیره درب باز می‌شود.

ویژگی دیگری که دستگیره‌های الکترونیکی از جمله برند روک دارند قفل اتوماتیک است که پس از خروج از خانه و یا محل کار و بستن درب بعد از چند ثانیه به طور خودکار قفل می‌شود و دیگر نیازی به بررسی مجدد قفل نخواهید داشت.

دستگیره الکترونیکی ضد سرقت

دستگیره‌های الکترونیکی برند روک بر روی مغزی‌هایی با زبانه قلابی شکل هوک سوار می‌شوند که از باز شدن درب توسط دیلم که یکی از مهم‌ترین راه‌های سارقین برای سرقت است جلوگیری می‌کند. به علاوه سیستم ضد شوک در دستگیره‌های الکترونیکی مانع از خرابی عمدی قفل توسط ورود ولتاژ اضافی می‌شود. آلارم ضد سرقت نیز در دو جا به صدا در می‌آید یکی استفاده از دسترسی فیک و دیگری در زمان اعمال فشار به دستگیره الکترونیکی.

قفل دیجیتال روک

جهت آشنایی بیشتر با آپشن‌های قفل‌های دیجیتال روک از صفحه محصولات ما دیدن کنید.

اتصال به ریموت و آیفون تصویری قفل روک

ریموت قابلیتی است که در بیشتر برندهای قفل اثر انگشتی به صورت آپشنال است و داشتن آن هزینه مجزا به قیمت تمام شده قفل می‌افزاید. در صورتی که در قفل‌های سری P برند روک ریموت جزء وسایل جانبی دستگیره است و همچنین دستگیره الکترونیکی به طور خودکار به آیفون تصویری متصل می‌شود. برد باز کردن درب توسط ریموت تا شعاع 20 متری محل نصب قفل هوشمند است و بیشترین کارکرد را برای منشیان مطب‌ها و شرکت‌ها دارد که مراجعین بسیاری نیز دارند.

گزارش‌گیری (log) دستگیره الکترونیکی روک

آپشن گزارش‌گیری در دستگیره الکترونیکی نیازمند اتصال قفل به اینترنت است چیزی که مشابه آن را در مدل‌های P221 ،P231 ،P241 و P251 برند روک می‌بینید. این قفل‌ها دارای اپلیکیشنی هستند که روی انواع گوشی هوشمند قابل نصب و پشتیبانی می‌باشند. گزارش‌گیری شامل ثبت آمار ترددها و اعمال محدودیت زمانی روی دسترسی کاربران عادی می‌شود که برای کارمندان شرکت‌ها و استفاده از امکانات واقع در مشاعات مجتمع‌های مسکونی بزرگ کاربرد دارد؛ چرا که امکان زمان‌بندی روزانه و هفتگی دسترسی‌ها را به ادمین می‌دهد.

دستگیره هوشمند روک

قابلیت اتصال به خانه هوشمند در قفل دیجیتال روک

دستگیره الکترونیکی که در خانه‌های هوشمندسازی شده نصب می‌شوند می‌بایست قابلیت اتصال به کنترلر (مغز خانه هوشمند برای ارسال فرامین) را داشته باشند. دستگیره‌های الکترونیکی روک بدون نیاز به اختصاص هزینه مجزا در کنار قفل به راحتی به خانه هوشمند متصل می‌شوند.

پرفروش‌ترین دستگیره‌های الکترونیکی روک

مدل P231 روک یکی از دستگیره‌های پرفروش برند روک است که قابلیت باز کردن درب از راه دور یعنی جایی که گوشی هوشمند شما به اینترنت متصل می‌شود را می‌دهد. علاوه بر این چشمی دیجیتال آنلاین این قفل با لمس آیکون زنگ توسط کسی که پشت آن است تصویرش برای کاربر ادمین روی گوشی هوشمند نمایان می‌شود و می‌توانید با شناسایی هویت افراد درب را از دور باز نمایید. قیمت این قفل فول آپشن و پر قابلیت حدوداً [real_fake_price_shortcode label=”352t”] دلار است.

مدل H100 مخصوص درب‌های UPVC و درب‌هایی با بائوی کم است و دسترسی فول آپشن دارد. این دستگیره الکترونیکی منبع تغذیه اضطراری دارد که در صورت غفلت از آلارم اتمام باتری امکان شارژ موقت قفل از طریق جایگاه میکرو USB روی قفل را به شما می‌دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر از قفل‌های دیجیتال روک می‌توانید پیج اینستاگرام ما را دنبال نمایید.

سوالات متداول دستگیره الکترونیکی

بهترین دستگیره الکترونیکی روک مدل های p241 , p251 می باشند.

در هر دستگیره تعداد شناسایی رمز، کارت و اثر انگشت متفاوت می باشد.

دستگیره الکترونیکی h100 برای درب اتاق خواب ها و سرویس های حمام و دستشویی مناسب تر هستند.