قفل کارتی به‌عنوان محصولی وارداتی در ایران دارای دسترسی‌های جایگزین کلید مکانیکی از قبیل کارت، رمز و اثر انگشت هستند که به همین دلیل نام دیگر این قفل‌ دیجیتال بسته به نوع دسترسی که در اختیارتان می‌گذارند تعیین می‌شوند. البته توجه داشته باشید کلیه قفل‌های دیجیتال دسترسی رمز را دارند به همین سبب نام دیگر آن‌ها قفل‌های رمزی هستند.

پس اگر قفلی دسترسی رمز و کارت داشته باشد می‌گوییم قفل کارتی ( card lock ) است و یا اگر دسترسی‌های رمز و اثر انگشت داشته باشد می‌گوییم قفل اثر انگشتی است. قفل‌های برند روک چه در سری H و چه در سری P دارای دسترسی‌های فول آپشن هستند و دسترسی کارت هم از جمله آن است. در این مقاله به بررسی ویژگی‌های این قفل‌ کارتی می‌پردازیم.

قفل کارتی

دسترسی قفل‌های دیجیتال روک

قفل‌های روک انواع دسترسی‌های باز کردن درب را از جمله رمز، کارت، اثر انگشت، کلید در مواقع اضطراری و در قفل‌های سری P اپلیکیشن را نیز دارند. دسترسی کارتی قفل‌های دیجیتال روک، مجموعه کارت‌های RFID در اشکال مختلف کارت‌های بزرگ (مشابه کارت‌های شتاب بانکی)، key tag (همانند جاسوئیچی) و اسمارت کارت (کارت‌های پشت برچسب‌دار مناسب گوشی همراه) را ساپورت می‌کند. شما می‌توانید بنا به سلیقه و راحتی خود یکی از آن‌ها را انتخاب نمایید مثلاً کسانی که به صورت مداوم با گوشی همراه سر و کار دارند اسمارت کارت بهترین گزینه برایشان است.

سنسور دسترسی اثر انگشتی مجموعه قفل‌های روک از نوع خازنی است که عملیات پردازش و تشخیص هویت کاربران قفل را با دقت و سرعت بیشتری نسبت به حسگرهای اپتیکال انجام می‌دهد. امکان تعریف دسترسی دوبل امنیتی ورود هم‌زمان با دو دسترسی مثل کارت و رمز را برای کاربران می‌گذارد. ورود ایمن رمز توسط تابع خیالی ورود رمز در قفل‌های روک وجود دارد به نحوی که تعداد عدد فیک قبل و یا بعد از رمز اصلی وارد می‌کنید تا حدس آن توسط دیگران غیر ممکن شود.

digital lock

برای کسب اطلاعات بیشتر از آپشن‌های قفل روک می‌توانید به محصولات ما مراجعه کنید.

قفل اتوماتیک (auto lock)

یکی از آپشن‌های مهم امنیتی که در قفل کارتی روک در نظر گرفته شده است قفل اتوماتیک می‌باشد که با بسته شدن درب پس از چند ثانیه به طور خودکار قفل می‌شود. این آپشن در قفل‌ کارتی سری P روک امکان زمان‌بندی دارد و شما تنظیم می‌کنید که چند ثانیه طول بکشد که درب قفل شود. این آپشن امنیتی برای همیشه خیالتان را بابت قفل درب راحت می‌کند و دیگر نیازی به بررسی مجدد قفل را نخواهید داشت.

قفل کارتی

قابلیت اتصال به سیستم هوشمندسازی

شاید تا به حال به اماکنی رفته باشید که همه تجهیزات الکترونیکی، گرمایشی، سرمایشی و امنیتی آن از یک کنترلر واحد فرمان بگیرند. این اماکن به سیستم هوشمندسازی مجهز هستند و برای وارد کردن یک قفل کارتی به این سیستم نیاز است که قابلیت اتصال به خانه هوشمند از آپشن‌های قفل باشد. قفل‌ کارتی سری P روک امکان اتصال به خانه هوشمند را بدون نیاز به هیج‌گونه هزینه اضافی دارند.

انواع دستگیره‌های قفل کارتی

دستگیره‌های مختلفی در قفل‌ کارتی وجود دارد که جدیدترین آن دستگیره تمام اتوماتیک است که برای باز کردن درب بدون نیاز به استفاده از دستگیره با انواع دسترسی‌ها می‌توانید وارد خانه و یا محل کارتان شوید چرا که به طور خودکار درب برایتان باز می‌شود. دستگیره اهرمی (handle) نوع دیگری از انواع قفل‌ کارتی است که پس از آن دستگیره‌های دیجیتال فشاری_کششی و یا همان خلبانی به بازار عرضه شدند. دستگیره مدل‌های قفل‌ هوشمند سری P روک از نوع تمام اتوماتیک هستند و سری H از نوع اهرمی می‌باشند.

قفل روک

اتصال به ریموت و آیفون تصویری

داشتن ریموت برای باز کردن قفل‌ کارتی با انواع دسترسی از جمله کارت تا شعاع 20 متری محل قفل است که در قفل‌های برند روک جزء وسایل جانبی خود قفل می‌باشد و آپشنال نیست که هزینه مازاد به قیمت تمام شده قفل تحمیل کند. همچنین اتصال به آیفون تصویری برای باز کردن قفل آپشن دیگری است که در قفل‌ کارتی سری P روک به صورت خودکار انجام می‌گیرد.

قفل کارتی ضد سرقت

قفل‌ کارتی روک ضد سرقت هستند چرا که قابلیت سوار شدن روی مغزی با زبانه هوک را دارند که ضد دیلم هستند. به علاوه مجهز به سیستم ضد شوک الکتریکی هستند و با ورود عمدی ولتاژ اضافی از خرابی مدار قفل جلوگیری می‌کند. ضمناً آلارم ضد سرقت از ورود دسترسی‌های فیک جلوگیری می‌کند و شروع به آژیر کشیدن می‌کند. به علاوه با اعمال فشار به قفل صدای این آلارم در می‌آید.

قفل دیجیتال کارتی

باز کردن درب از راه دور توسط قفل کارتی

قفل کارتی سری P روک یا همان قفل کارتی تمام اتوماتیک آن با اتصال به اینترنت و اپلیکیشن فعال امکان باز کردن درب از راه دور را به کاربر می دهد. شما می توانید از هر جایی که گوشی هوشمندتان به اینترنت متصل می شود به راحتی درب را از راه دور باز کنید. بعلاوه با چشمی دیجیتال آنلاین قفل های این مجموعه هویت فرد را نیز می توانید شناسایی سپس درب را برایش باز کنید. برای داشتن این قابلیت در قفل کارتی سری H می بایست بصورت آپشنال از طریق سیستم ارسال پیامک به قفل اقدام نمایید.

قیمت قفل کارتی روک

قفل‌های روک به‌عنوان یک برند تازه وارد توانسته قفل‌های هوشمندی با آپشن‌های بسیار کاربردی و فوق العاده به بازار عرضه نماید که ضد سرقت نیز می‌باشند. قفل‌ کارتی روک تنوع ظاهری زیادی دارند که با هر سلیقه‌ای قابل انطباق می‌باشد. بازه قیمتی این قفل‌ها از حدود 50 تا 170 دلار متغیرند که با توجه به ویژگی‌های امنیتی و کنترلی که در اختیار کاربران قرار می‌دهد اقتصادی محسوب می‌شود. به طور کلی قفل‌های سری P قابلیت‌هایی بیشتری نسبت به سری H دارند اما قفل‌های سری H با داشتن قفل کودک ساختار امنیتی خود را به‌عنوان قفل هوشمندی با دستگیره اهرمی تکمیل کرده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر از قفل کارتی روک و مدل‌های دیگر آن می‌توانید پیج اینستاگرام ما را دنبال نمایید.

سوالات متداول قفل کارتی

قفل دیجیتال کارتی یکی از قفل‌های هوشمندی است که زمینه حذف کلید و دسترسی آسان و سریع توسط کارت را برای ما فراهم کرده است.

خیر قفل های کارتی روک توسط باتری لیتیومی کار می کنند.

خیر به هیچ وجه امکان کپی وجود نداره و از این بابت خطر امنیتی شما را تهدید نخواهد کرد.