قفل دیجیتال یکی از محصولات امنیتی_کنترلی است که به دلیل قابلیت‌هایی که دارد جایگزین بسیار مناسبی برای قفل مکانیکی محسوب می‌شود. یکی از مهم‌ترین مزیت قفل‌های دیجیتال نسبت به قفل‌های مکانیکی یا همان دستگیره‌های معمولی، تفاوت در نوع دسترسی برای باز کردن درب می‌باشد. چرا که در انواع قفل‌های معمولی، دسترسی شما برای باز کردن درب تنها از طریق کلید مکانیکی است اما در مقابل در قفل دیجیتال دسترسی‌های شما رمز، کارت و اثر انگشت هستند که دیگر مجبور به حمل کلید‌ها و نگرانی از بابت گم شدن آن‌ها را نخواهید داشت.

همچنین زمانی که با دست پر به خانه و یا محل کارتان می‌روید دیگر نیازی به معطلی و جستجوی کلید ندارید و به راحتی با یکی از این دسترسی‌ها وارد می‌شوید. در کنار این‌ها قفل دیجیتال مزایای دیگری به کاربرانش می‌دهد که باعث برتری آن نسبت به قفل‌های معمولی می‌شود. در این مقاله به توضیح هر یک از این مزایای امنیتی و کنترلی می‌پردازیم.

قفل دیجیتال روک p231

کنترل از راه دور با قفل دیجیتال

یکی از آپشن‌هایی که قفل‌های دیجیتال به شما می‌دهد امکان باز کردن درب از راه دور است. باز کردن از راه دور درب برای زمانی که در داخل محل نصب قفل هستید (به طور مثال تا شعاع 20 متری) با ریموت قفل امکان‌پذیر است که در برخی از برندهای قفل دیجیتال مثل مدل‌های سری P قفل‌های روک (ROOK) این ریموت جزئی از وسایل جانبی قفل با خودش ارائه می‌شود اما در برخی از برندها به صورت آپشنال است و شامل هزینه جداگانه‌ای می‌شود.

قابلیت کنترل از راه دور برای قفل‌هایی که از طریق وای فای و یا هر فرکانس دیگری به اینترنت متصل می‌شوند از طریق اپلیکیشن قفل در محیط نامحدود (یعنی در هر جایی که باشید و گوشی هوشمندتان به اینترنت متصل شود) امکان باز کردن درب خانه و یا محل کارتان را به شما می‌دهد.

حالا چه بهتر که قفلی مثل برند روک دارای چشمی دیجیتال آنلاین هم باشد. چرا که در لحظه از فردی که آیکون زنگ روی قفل را لمس می‌کند عکس گرفته و از طریق اپلیکیشن قفلی که روی گوشی هوشمند شما نصب شده برایتان ارسال می‌کند. در این صورت شما به راحتی می‌توانید ببینید که برای چه کسی قرار است درب را باز کنید!

قفل دیجیتال

برای آشنایی با قفل‌های دیجیتال روک از بخش محصولات سایت دیدن کنید.

قفل اتوماتیک در قفل‌های دیجیتال

از مهم‌ترین ویژگی‌های امنیتی قفل دیجیتال نسبت به قفل‌های مکانیکی این است که پس از بستن درب در زمان خروج به طور خودکار قفل می‌شود که این ویژگی در قفل‌های روک قابلیت زمان‌بندی دارد. یعنی این‌که پس از چند ثانیه درب قفل شود دست خودتان است. در جای دیگری هم ممکن است اسم قفل اتوماتیک به گوشتان بخورد. در مورد تکنولوژی طراحی دستگیره‌های دیجیتال، قفل‌ها را به دستگیره اهرمی (HANDLE)، فشاری کششی (دستگیره خلبانی) و دستگیره و یا قفل تمام اتوماتیک تقسیم می‌شوند. قفل‌های تمام اتوماتیک به صورتی هستند که پس از باز کردن درب با انواع دسترسی بدون نیاز به استفاده از دستگیره و فشار دادن آن، درب به طور خودکار باز می‌شود.

آلارم‌های امنیتی قفل دیجیتال

آلارم ضد سرقت از یکی از مهم‌ترین هشدارهای قفل‌های دیجیتال در زمان‌هایی است که سارقین بخواهند با اعمال فشار، دستگیره را به زور باز کنند. اصلی‌ترین روش بسیاری از سارقین برای باز کردن درب، دیلم انداختن است. قفل‌های برند روک با داشتن زبانه هوک باعث شده که قفل حتی توسط دیلم نیز باز نشود. به علاوه آلارم ضد حریق که توسط سنسور تشخیص دما کار می‌کند با بالا رفتن حرارت شروع به آژیر کشیدن می‌کند. اگر شخصی بخواهد با رمز حدسی چند بار شانس خود را برای ورود امتحان کند پس از چند بار تلاش قفل آژیر می‌کشد.

قفل دیجیتال روک

قابلیت گزارش‌گیری در قفل دیجیتال

آپشن گزارش‌گیری زمانی مطرح می‌شود که مدیران شرکت‌ها بخواهند ساعات ورود و خروج کارکنان خود را ثبت کنند. در واقع یکی از کارکردهای مهم گزارش‌گیری (LOG) ثبت آمار ورود و خروج است. کارکرد دیگر گزارش‌گیری اعمال محدودیت زمانی روزانه و هفتگی است که دسترسی افراد فقط در محدوده بازه تعییت شده فعال است و خارج از آن بازه غیر فعال می‌شود. مدیریت مجتمع‌های بزرگ مسکونی همواره برای برنامه ریزی استفاده ساکنین از امکانات واقع در مشاعات دچار چالش می‌شوند. با امکان اعمال محدودیت زمانی روی دسترسی‌ها در گزارشگیری، دیگر مشکلات تداخل زمانی در استفاده از این امکانات از بین خواهد رفت.

قفل دیجیتال

اتصال به خانه هوشمند و آیفون

یکی از قابلیت‌های مهمی که به‌عنوان یک محصول تکنولوژیکی و مدرن از قفل دیجیتال انتظار می‌رود که داشته باشد، قابلیت اتصال به خانه هوشمند است. چرا که برخی از خریداران قفل دیجیتال، از طریق هوشمندسازی به کنترل تجهیزات داخلی خانه و یا محل کارشان اقدام می‌‌نمایند. این افراد در زمان خرید قفل دیجیتال برای ارسال فرمان باز کردن درب، می‌خواهند از طریق کنترلر خانه هوشمند اقدام نمایند.

قفل‌های سری P برند روک برخلاف سایر برندها به راحتی و بدون نیاز به هیچ آیتم اضافه‌ای به این سیستم متصل می‌شود. اتصال به آیفون قابلیت دیگری است که برای باز کردن درب از طریق آیفون مورد نیاز می‌باشد. قفل‌های برند روک به راحتی به طور خودکار به آیفون متصل می‌شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید ما را در پیج اینستاگرام دنبال نمایید.