قفل دیجیتال ROOK P210

برند روک دارای دو سری مختلف H و P است که هر سری شامل مدل‌های متنوع با آپشن‌های فوق‌العاده می‌شود. مدل P210 از سری P برند روک است که امکانات بیشتری نسبت به سری H این برند دارد. این قفل دیجیتال دارای جدیدترین نوع طراحی است که ظاهری بسیار زیبا دارد. این مدل تمام اتوماتیک است که بروزترین نوع طراحی قفل را دارد به صورتی که پس از استفاده از انواع دسترسی دیگر نیازی به فشار دادن دستگیره برای باز کردن درب نیست. قفل دیجیتال ROOK P210 همچون سایر مدل‌‌‌های برند روک علی‌رغم داشتن امکانات کاربردی قیمت مناسبی دارد. همچنین قابلیت‌های این قفل بدون نیاز به اضافه کردن تجهیزات اضافی از ابتدای ساخت قفل روی آن وجود دارد. در این مقاله به توضیح امکانات و قیمت قفل دیجیتال مدل P210 برند روک پرداخته می‌شود.

روش‌های دسترسی به قفل هوشمند ROOK P210

قفل دیجیتال ROOK P210 روک دارای دسترسی‌های متنوع از جمله کارت، رمز، اثر انگشت، اپلیکیشن و کلید مکانیکی است. این مدل همانند سایر قفل‌های برند روک امکان تعریف تعداد زیادی کاربر را به خریدار می‌دهد. با قفل P210 روک تا 299 دسترسی برای کاربران قابل تعریف است که 9 تای آن مربوط به دسترسی ادمین می‌باشد. با دسترسی ادمین امکان تعریف کاربر جدید و غیر فعال کردن دسترسی‌هایی که دیگر نیازی به آن ندارید وجود دارد. همچنین کاربر ادمین می‌تواند کلیه تنظیمات را با دسترسی خود انجام دهد. قابلیت تعریف دسترسی دوبل امنیتی از مزایای این مدل به شمار می‌رود به طوری که می‌توانید برای باز کردن درب، شرط استفاده هم‌زمان دو دسترسی را تعریف کنید. به‌عنوان مثال قفل با استفاده هم‌زمان از کارت و رمز و یا ترکیب دو‌تایی از سایر دسترسی‌ها باز شود. اکثر مدل‌های برند روک دارای آیکون زنگ روی صفحه LED قفل هستند. در کنار همه این‌ها برند روک برای دسترسی کارت امکان باز کردن درب‌های مرتبط به هم را به‌وجود آورده است. به صورتی که به طور مثال در یک مجتمع مسکونی که درب‌های مختلفی مثل در ورودی، لابی و غیره قرار دارد، کاربر با یک کارت واحد می‌تواند کلیه درها را باز کند.

مزایای قفل هوشمند ROOK P210

از مهم‌ترین مزیت این قفل امکان اتصال به اینترنت از طریق Wi-Fi است. همین که یک قفل اثر انگشتی به اینترنت متصل شود کلی قابلیت کاربردی به خریدار می‌دهد. یکی از آپشن‌های بسیار مهم باز کردن در از راه دور در جایی به غیر از محل نصب قفل است؛ به طور مثال قرار است نظافتچی به خانه شما بیاید در این صورت به راحتی از طریق اپلیکیشن روی گوشی هوشمند خود از محل کارتان در را برایش باز می‌کنید. در بیشتر برندهای قفل دیجیتال برای اتصال قفل به اینترنت نیازمند تجهیزات اضافی هستید اما در مورد قفل دیجیتال ROOK P210 از همان اول این امکان روی قفل وجود دارد. از مزایای دیگر این مدل می‌توان به داشتن ریموت برای باز کردن درب در محل نصب قفل اشاره کرد. فرض کنید به هر دلیلی دست شما بند کاری است و کسی پشت در زنگ را به صدا در می‌آورد در این جا با فشردن یک دکمه به راحتی بدون نیاز به بلند شدن از جای خود در را باز می‌کنید. البته با توجه به این‌که این قفل به اینترنت متصل می‌شود، اپلیکیشن قفل هم بر روی گوشی هوشمند کار ریموت را انجام می‌دهد. امکان بعدی که قفل P210 روک به شما می‌دهد اتصال آن به آیفون است که می‌توانید بدون نیاز به قطعات اضافی از طریق آیفون تصویری درب را باز کنید. این قابلیت هم برای سایر برندهای قفل دیجیتال نیازمند قطعات اضافی است. این مدل قفل هوشمند همچون قفل‌های با کیفیت و امنیت بالا دارای آلارم ضد سرقت است. آپشنی که از هر گونه ایجاد فشار اضافی بر روی درب به منظور باز کردن قفل جلوگیری می‌کند و در این شرایط صدای آژیر بلند می‌شود. آلارم ضد حریق در این مدل باعث می‌شود به محض این‌که دما از یک حدی فراتر رود با صدای آلارم ساکنین را مطلع نماید. سیستم ضد شوک مانند یک قطع کن خودکار عمل می‌کند و با وارد کردن ولتاژ اضافی خراب نمی‌شود.

آلارم اتمام باتری از دیگر هشدارهایی است که علاوه بر نمایش روی صفحه LED قفل بر روی اپلیکیشن گوشی هوشمند هم مشخص می‌شود. همچنین آلارم ضد سرقت، ضد حریق و آلارم وارد کردن رمز اشتباه پس از چند بار هم بر روی اپلیکیشن مشهود است. از دیگر امکاناتی که مدل P210 روک با اتصال به اینترنت به کاربر می‌دهد قابلیت گزارش‌گیری است؛ به صورتی که آمار دقیق رفت و آمد‌ها روی اپلیکیشن نمایش داده می‌شود و امکان اعمال محدودیت زمانی برای دسترسی کاربران وجود دارد. خوب است بدانید که در مورد سایر قفل‌های دیجیتال اعمال محدودیت زمانی تنها روی دسترسی کارت امکان پذیر است اما در مورد مدل P210 برند ROOK این امکان بر روی کلیه دسترسی‌ها از جمله رمز و اثر انگشت هم وجود دارد. اعمال محدودیت زمانی به صورت محدودیت بازه زمانی و تعداد دفعات برای دسترسی‌های مختلف وجود دارد. از کاربردهای مهم گزارش‌گیری می‌توان به مطلع شدن کارفرما از ساعات ورود و خروج کارمندانش اشاره کرد. آپشن کاربردی دیگر کلید مکانیکی چرخشی حریم خصوصی است که از داخل بر روی قفل رمزی قرار دارد و با چرخاندن آن می‌توانید در را طوری قفل کنید که دیگر افراد حتی با داشتن دسترسی نتوانند در را از بیرون باز کنند؛ این آپشن همان‌طور که از نامش پیداست به ایجاد حریم خصوصی در محل کار به طور مثال برای جلسات کاری و یا در خانه کمک می‌کند.

قیمت قفل هوشمند روک P210

یکی از عوامل مهمی که روی قیمت قفل‌های دیجیتال مؤثرند نحوه اتصال آن‌ها به اینترنت است. در برخی از انواع قفل‌های هوشمند اتصال به اینترنت توسط تجهیزات اضافی انجام می‌پذیرد که خریدار متحمل هزینه مازاد می‌شود و روی قیمت نهایی قفل تأثیرگذار است. در مقابل قفل‌های سری P برند روک از جمله مدل P210 به طور خودکار از طریق Wi-Fi به اینترنت بدون هیچ تجهیزات اضافی متصل می‌شود که باعث می‌شود قیمت مناسب‌تری نسبت به سایرین داشته باشد. از دیگر عواملی که بر قیمت یک محصول تأثیر می‌گذارد شناخته شدن یک برند است حتی اگر قابلیت‌های چندانی هم نداشته باشد. برند روک به دلیل تازه وارد بودن علی‌رغم قابلیت‌های بسیارش کمتر شناخته شده است به همین دلیل فعلاً قیمت کمتری نسبت به برندهای شناخته‌تر شده دارد. در کنار قابلیت‌ها می‌توان به طراحی جدید این قفل اشاره کرد که قفلی تمام اتوماتیک است و در مقایسه با قفل‌های مشابه خود قیمت پایین‌تری دارد. به طور مثال مدل P210 برند روک تقریباً 54 دلار است در صورتی که مدل DR719 سامسونگ درحالی که به طور خودکار به اینترنت متصل نمی‌شود و اپلیکیشن سامسونگ هم بر روی همه مدل‌های گوشی‌های هوشمند اندرویدی سامسونگ ساپورت نمی‌شود قیمت حدودی 200 دلار را دارد. به همه موارد گفته شده این هم اضافه می‌کنیم که برای اتصال به ریموت و ایفون بر روی مدل DR719 می‌بایست 200 دلار هزینه مازاد پرداخت کنید. تصمیم با شماست که کدام برند به صرفه تر است.

مشتریان عزیز می‌توانید برای اطلاعات بیشتر از اخبار روز دنیای قفل دیجیتال ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.