روش باز کردن قفل درب خودرو و خانه در صورت جا ماندن کلید در آن ها و یا گم کردن کلید را در این مقاله بیان می کنیم. به طور کلی هر جا که تنها راه دسترسی کلید باشد این مشکل را خواهید داشت. چرا که در مواقعی تمرکز لازم برای حفظ کلیدها را ندارید و در این صورت شما می مانید و یک در بسته که نیازمند کلید است. راهکارهایی برای باز کردن قفل درب در این مواقع وجود دارد که هر یک را شرح می دهیم. یکی از مهمترین تحولاتی که قفل دیجیتال در این زمینه آورده است ارائه دسترسی های جایگزین کلید است. در این صورت دیگر هیچ نگرانی از بابت جا گذاشتن و یا گم کردن کلیدها را نخواهید داشت. با ما همراه باشید تا بتوانید در مواقع اضطراری قفل درب را با این روش ها باز کنید.

روش های باز کردن قفل درب خودرو

شاید اولین راهی که برای باز کردن قفل درب خودرو در مواقعی که سوئیچ را جا می گذارید به ذهنتان می رسید استفاده از سوئیچ یدک باشد. اما در نظر داشته باشید همیشه این اتفاق در شهر خودتان نمی افتد و ممکن است در مسافرت باشید. پس به راهکارهای زیر توجه کنید تا در صورت لزوم بتوانید از آن ها برای باز کردن قفل درب خودرو استفاده نمایید. این راهکارها ممکن است برای قفل های برقی و یا قفل های مکانیکی که تنها با سوئیچ باز و بسته می شوند متفاوت باشد.

درب خودرو

باز کردن قفل درب با بند کفش

ابتدا در این روش می بایست بند کفش خود را یک گره دایره ای محکم بزنید. سپس از درز بالای درب آن را داخل ببرید و روی قفل قلاب کنید. حالا محکم به سمت بالا بکشید تا قفل درب باز شود.

باز کردن درب با جالباسی

قفل درب را می توانید با قلاب جالباسی باز کنید. به این صورت که جالباسی را باز می کنید و قلاب آن ها داخل درز درب از قسمت پایین شیشه داخل می برید. با حرکت قلاب جای قفل را پیدا کرده سپس جالباسی را به سمت بالا می کشید تا آن را باز کنید.

با استفاده از میله فلزی و پیچ گوشتی

شما می بایست با استفاده از پیچ گوشتی که از ضخامت قابل قبولی برخوردار است بین درب خودرو فاصله ایجاد کنید. مراقب باشید که این کار را خیلی با احتیاط انجام دهید که به خودرو آسیب نرسانید. سپس میله را از آن فاصله ایجاد شده وارد خودرو کنید و قفل درب را باز کنید.

قفل ماشین

میله SLIM JIM

با میله فلزی SLIM JIM که در قسمت ابتدای آن یک بر آمدگی نیز وجود دارد می توانید قفل درب را باز کنید. به گونه ای که آن را داخل شیشه ماشین می کنید و به سمت بالا می کشید.

باز کردن درب با تکه چوب و نوار پلاستیکی

در این روش لازم است با یک تکه چوب که در قسمت درز درب خودرو می گذارید فاصله ایجاد کنید. پس از آن با نوار پلاستیکی بلندی که تا کرده اید قفل را به سمت بالا بکشید تا قفل درب باز شود.

تماس با کلیدساز و یا پلیس

چون مکانیزم قفل درب خودرو با یکدیگر متفاوت است و ممکن است نتوانید با این روش ها آن را باز کنید. کافیست با یک کلیدساز و یا پلیس جهت باز کردن قفل درب خودرو تماس بگیرید.

روش های باز کردن قفل درب خانه

دقیقاً وقتی کلید خود را گم می کنید و یا آن را در محل دیگری جا می گذارید به مزایای قفل دیجیتال پی می برید. در این قفل ها نیازی به استفاده از کلید ندارید و به همین دلیل دغدغه ای از بابت گم کردن آن هم نخواهید داشت. با ما همراه باشید تا روش های باز کردن قفل درب در دستگیره های مکانیکی در صورت گم کردن و یا جا گذاشتن کلید در آن را ارائه دهیم.

قفل درب

باز کردن درب خانه با گیره کاغذی

شما می بایست ابتدا یک سمت گیره کاغذی را از پایین قفل وارد نمایید و در جهت باز کردن آن بچرخانید. سمت دیگر گیره را در قسمت بالایی قفل وارد کنید در این حالت پین ها آزاد شده و قفل درب باز می شود.

باز کردن درب با کارت اعتباری

این روش تنها در صورتی کاربرد دارد که شما درب را قفل نکرده باشید و تنها آن را بسته باشید. در حقیقت کارت اعتباری و یا عکس رادیولوژی را داخل درز درب می کنید و با داخل رفتن زبانه درب باز می شود.

از قفل دیجیتال استفاده کنید

توصیه می کنیم با خرید یک قفل دیجیتال برای همیشه از شر کلیدها خلاص شوید و دیگر مشکلات باز کردن قفل درب را در نبود کلیدها نداشته باشید. قفل های دیجیتال با داشتن مغزی هوشمند همواره در صورت بسته شدن درب به طور خودکار قفل می شوند. این امر امنیت را دو چندان می کند و دیگر نگرانی شما را بابت قفل نکردن درب برای همیشه از بین می برد.

قفل هوشمند روک p241

 

همچنین اگر فکر می کنید که این قفل ها با باتری کار می کنند اگر تمام شدند باز هم به مشکل بر می خورید سخت در اشتباه هستید. شما با استفاده از منبع تغذیه اضطراری هرگز مشکلی از بابت پشت درب ماندن نخواهید داشت. چرا که بوسیله آن قفل را از بیرون شارژ می کنید. امنیت قفل دیجیتال را با دستگیره مکانیکی مقایسه نکنید. چرا که این قفل ها دارای آلارم ضد سرقت هستند و در صورت اعمال هر گونه فشار به قفل کاربر را با صدای آژیر مطلع می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر از قفل های روک می‌توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.