دستگیره هوشمند با نام‌های مختلفی از جمله قفل دیجیتال، قفل رمزی و … در بازار عرضه می‌شود اما مطلب مهمی که در این باره وجود دارد این است که این محصول با هدف رفع نواقص امنیتی دستگیره‌های معمولی با ارائه یک سری قابلیت، وارد بازار شده‌اند. این دستگیره‌ها بر روی انواع درب از جمله چوبی، ضد سرقت، فلزی، UPVC و شیشه سکوریت قابل نصب هستند. همچنین دستگیره‌های هوشمند برند روک بر روی انواع مغزی با زبانه‌های مختلف سوار می‌شوند. اگر می‌خواهید با قابلیت‌های یک دستگیره هوشمند ( Smart door handle ) آشنا شوید با ما همراه باشید.

دستگیره هوشمند

انواع دستگیره‌ هوشمند

یکی از انواع دستگیره‌های هوشمند دستگیره‌های اهرمی هستند که در مدل‌های سری H قفل‌های دیجیتال برند روک با کدهای H100 ،H220 و H230 وجود دارند. نوع دیگری از دستگیره‌های هوشمند قفل‌های فشاری_کششی یا همان خلبانی هستند که با هول دادن درب باز می‌شود. جدیدترین تکنولوژی استفاده شده در دستگیره‌های هوشمند مدل تمام اتوماتیک هستند که در سری P قفل‌های برند روک با کدهای P210 ،P221 ،P231 ،P241 و P251 به بازار عرضه می‌شوند.

مزایای دستگیره‌ هوشمند

قفل اتوماتیک

از مهم‌ترین قابلیت‌های دستگیره‌های هوشمند قفل اتوماتیک است. به صورتی که در زمان بسته شدن درب پس از چند ثانیه به طور خودکار قفل می‌شود. این آپشن به یک دلیل مهم امنیتی به دستگیره‌های هوشمند اضافه شده که دیگر هیچ نگرانی از بابت قفل نشدن درب محل زندگی و کارتان پس از خروج را نداشته باشید.

قفل دیجیتال روک

قفل کودک در دستگیره هوشمند

قفل کودک آپشنی است که معمولاً در مورد دستگیره‌های هوشمند اهرمی مطرح می‌شوند. این قابلیت از داخل فعال می‌شود و پس از هر بار باز و بسته شدن درب مجدداً به طور اتوماتیک فعال می‌شود و فرزند دلبندتان نمی‌تواند درب را باز کند و از خانه خارج شود. از دیگر کاربردهای این آپشن زمانی است که سالمندی دارید که به هر دلیلی متأسفانه دچار اختلال حواس هستند و نگهداریشان بر عهده شماست. از این آپشن برای هنگامی که از یک حیوان خانگی نگهداری می‌کنید نیز استفاده می‌شود که یک موقع بی هوا از خانه خارج نشوند.

امکان باز کردن درب از راه دور

باز کردن درب از راه دور از دو طریق در دستگیره‌های هوشمند امکان‌پذیر است. راه اول از طریق اتصال دستگیره به اینترنت و ارسال فرمان باز کردن درب از طریق اپلیکیشن آن که بر روی گوشی هوشمند شما نصب می‌شود. راه دوم ارسال فرمان از طریق سیستم SMS به دستگیره هوشمند می‌باشد. توجه داشته باشید برای باز کردن درب از راه دور می‌بایست اپلیکیشن قفل هوشمند توسط گوشی هوشمند شما پشتیبانی شود.

دستگیره هوشمند rook

حریم خصوصی

یکی از آپشن‌هایی که باعث ایجاد یک حریم شخصی در محل کار و زندگی شما می‌شود قابلیت حریم خصوصی است که با فعال نمودن آن از داخل، سایر دسترسی‌ها از بیرون غیر فعال می‌شود.

منبع تغذیه دستگیره هوشمند

منبع تغذیه دستگیره‌های هوشمند انواع مختلفی دارند یکی باتری‌های قلمی استاندارد AA هستند و دیگری باتری‌های لیتیومی قابل شارژ هستند مثل آن چیزی که در دستگیره‌های روک وجود دارد. منبع تغذیه اضطراری آپشن دیگری است که در مورد دستگیره‌های هوشمند روک به شکل پاوربانکی هستند و درصورتی که به هر دلیلی به آلارم اتمام باتری بی توجهی کرده باشید به راحتی می‌توانید باتری را به طور موقت شارژ کنید.

آلارم ضد سرقت و زبانه هوک دستگیره هوشمند روک

دو قابلیت بسیار مهم که در دستگیره‌ هوشمند برند روک وجود دارند و از سرقت جلوگیری می‌کنند یکی داشتن آلارم ضد سرقت است که با اعمال فشار بر روی دستگیره شروع به آژیر کشیدن می‌کند. دیگری داشتن زبانه قلابی شکل هوک است که از مهم‌ترین حربه سارقین یعنی انداختن دیلم برای باز کردن درب جلوگیری می‌کند.

دستگیره دیجیتال

ورود رمز ایمن

خیلی از ما موقع ورود رمز دچار این چالش هستیم که نکند دیگران متوجه رمز با بشوند و بتوانند از آن سوء استفاده کنند. برند روک با بهره‌گیری از راه‌کار استفاده از تابع خیالی ورود رمز، این امکان را به شما می‌دهد تا تعدادی عدد قبل و یا بعد از رمز اصلی وارد نمایید تا دیگران متوجه رمز عبور شما نشوند.

دستگیره هوشمند مثل یک access control

دستگیره هوشمند اگر قابلیت اتصال به اینترنت را داشته باشد می‌تواند آمار ورود و خروج را ثبت کرده و به کاربران ارائه دهد. به علاوه اعمال محدودیت زمانی دسترسی‌های کاربران عادی از دیگر قابلیت‌های گزارش‌گیری است. به طوری که برای هر دسترسی بازه زمانی مشخص می‌کنید و خارج از آن دسترسی کاربر غیر فعال خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر از قفل‌های دیجیتال روک تمام اتوماتیک پیج اینستاگرام ما را نیز دنبال نمایید.

سوالات متداول دستگیره هوشمند

با فعال کردن حریم خصوصی از داخل منزل هیچ کس حتی با وجود دسترسی های رمزی، کارتی و اثر انگشتی، نمی تواند درب را باز نماید.

به طور میانگین یک ساعت زمان لازم است.

بله اکثر قفل ها قابلیت اتصال به اینترنت را دارند.