برای خرید قفل رمزی درب حیاط شاید بهتر باشد به یک سری نکات دقت کنید. قفل رمزی درب حیاط با قفلی که برای ورودی آپارتمان در نظر گرفته می شود یک سری تفاوت های مشخص دارد که با در نظر گرفتن آنها می توانید خریدی مناسب و قابل توجه داشته باشید. در سال های اخیر برای طراحی قفل رمزی درب حیاط از ایده های امنیتی فوق العاده ای استفاده شده است که کمک می کند این قفل ها ساختاری حرفه ای و قابل قبول داشته باشند بنابراین سعی کنید قفلی را خریداری کنید که باب میل شما باشد.

ویژگی های قفل رمزی درب حیاط

اول از هر چیز باید به این نکته اشاره کنیم که قفل های الکترونیکی و هوشمند گزینه بسیار مناسبی برای درب حیاط هستند و بهتر است از قفل هایی که با کلید باز و بسته می شوند استفاده نکنید. چون سارقان در ابتدا باید از درب حیاط وارد منزل شما شوند و به اصطلاح اگر گربه دم حجله کشته شود بهتر است.

در بازار انواع قفل رمزی درب حیاط وجود دارد برخی از آنها کلید خور هستند و برخی نیز بدون کلید طراحی شده اند اما به طور کلی کاربرد قفل های رمزی بسیار آسان است و فقط شامل چندین شماره و کاراکتر به عنوان رمز خواهد بود. از سوی دیگر این قفل ها به راحتی درب را باز و بسته کرده و در طولانی مدت مورد استفاده قرار می گیرند.

این قفل ها مشکل گم شدن دسته کلید را ندارند و یکی از بهترین ویژگی هایی که برای این قفل ها ارزیابی می شود همین است یعنی نیاز به حمل و نقل دسته کلید های سنگین نخواهید داشت. از سوی دیگر چیزی به عنوان شکستن کلید در قفل و یا خرابی قفل نیز دیده نمی شود. خراب شد قفل درب حیاط در خر شرایط آب و هوایی یکی از معضلات مربوط به قفل های قدیمی بوده است اما خوشبختانه رطوبت برای این دسته از قفل های رمزی اثر مخربی نداشته و مشکلی ایجاد نمی کند. این موضوعات را بررسی کردیم تا بدانید که شما با خرید قفل رمزی درب حیاط می توانید بسیاری از مشکلات خود را برطرف سازید.

بهترین قفل رمزی درب حیاط چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

برای خرید قفل رمزی درب حیاط در ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که قفل امن و پیشرفته طراحی شده است. صفحه کلید رمزداری که برای این قفل در نظر گرفته می شود باید کاملاً ایده آل و قابل قبول باشد و اثر بخشی خاصی داشته باشد. از سوی دیگر شما می توانید قفل هایی خریداری کنید هم به صورت رمزی کار کنند و هم به واسطه اثر انگشت کار کنند. موضوع مهم دیگر این است که قفل های بیومتریک به طور کلی در سبک های متنوعی عرضه می شوند و شما به واسطه نوع قفل می توانید انتخاب خوبی داشته باشد.

قفل کارتی نیز وجود دارد که هم با کارت درب را باز و بسته می کند و هم توسط رمز اجرا می شود. بررسی ها اینطور نشان داده است که قفل های کارتی به واسطه موقعیت اجرایی که دارند دسته بندی می شوند. برخی از آنها نیز به صورت حرفه ای هستند و به چندین شکل اجرا می شود.

قفل های الکترونیکی شامل مجموعه ای از ویژگی های خاص هستند و شما می توانید رمز مورد نظر را نیز به صورت حرفه ای اعمال کند.

روش انتخاب رمز در قفل رمزی درب حیاط

برای انتخاب رمز در قفل رمزی درب حیاط یک روش جدید و قابل قبول اجرا شده است. این روش به نوبه خود می تواند هم از نظر امنیت شرایط خوبی داشته باشد و هم سازگاری بالایی با درب منزل شما ایجاد نماید. به طور کلی باید دقت کنید که انتخاب رمز قفل درب حیاط می تواند شرایط رندوم را اجرا نماید. مثلاً در ابتدا شما رمزی حاوی 8 کاراکتر را انتخاب می کنید، سپس شرایطی فراهم است که یک سری اعداد به صورت رندوم قبل و بعد از عدد اصلی وارد کنید. این روش به شما کمک می کند تا امنیت قفل مورد نظر را بیشتر کنید. یک نکته مهم دیگر که باید مدنظر قرار دهید این است که معمولاً قفل های رمزی برای درب حیاط باید شامل چندین عملکرد مخصوص باشند. عملکرد هر قفل به واسطه ساختاری که دارد مشخص می شود. یعنی سارق تلاش خود را می کنید که قفل رمزی درب حیاط را باز کند و سپس میبیند که رمز اصلی را ندارد.

مکانیزم قفل رمزی درب حیاط

مکانیزم به کار برده شده در قفل رمزی درب حیاط به صورتی است که فقط به واسطه رمز و بر اساس تعداد نفرات یا رمزی که برای قفل تعریف می کنید، مشخص می شود. دقت کنید که تخصص بالا در این راستا اهمیت خوبی دارد و به طور کلی مکانیزم به کار برده شده نیز قابل قبول خواهد بود.

نکته مهم دیگر که باید در خصوص قفل رمزی درب حیاط بدانید این است که این مدل از قفل ها معمولاً در چندین جهت اجرا می شوند. یعنی شما قفل را اجرا می کنید و سپس تلاش می کنید تا رویکرد قفل به صورت حرفه ای دنبال شود. از سوی دیگر با چندین بار اشتباه وارد کردن رمز، قفل دیگر کار نمی کند و این مکانیزم سبب امنیت بالای این قفل ها خواهد شد.

دسترسی به قفل های رمزی درب حیاط از دسته مواردی است که باید به آن دقت کنید. گاه تعداد رمز هایی که برای قفل ها در نظر گرفته می شود کمتر از تعداد مشخص است پس این موضوع را نیز در زمان خرید قفل رمزی درب حیاط به دقت ارزیابی کنید. مکانیزم پیچیده قفل رمزی درب حیاط به صورتی است که امکان نفوذ و هک شدن آن نیز وجود دارد پس سعی کنید برای دسترسی به قفل های درب حیاط به صورت کاملاً حرفه ای عمل کنید و نوع ساختار را مدنظر قرار دهید.

این قفل ها به شکلی طراحی می شوند که امکان دسترسی از طریق تلفن همراه را نیز خواهند داشت و به طور کلی گزارش از ورود و خروج و ادغام قفل ها نیز وجود دارد. چنین قفل هایی دسته بندی های مخصوص خود را دارند و شما بر اساس سطح انتخاب خود بهترین گزینه را می توانید مدنظر قرار دهید.